Suusareisid Reisikalender Val Thorens/Meribel/3 orgu

MÉRIBEL / LES MENUIRES (Prantsusmaa)

1450 - 3230 m / 600 km radu
www.les3vallees.com   www.lesmenuires.com
Les 3 Vallées (Kolm Orgu) on maailma suurim ja täiuslikum suusameka. Siin on 600 km omavahel ühendatud radu, 6 liustikku ja 7 tõstukit üle 3000 m. See on täiuslik lumegarantii, lõputu avastamine ja kordumatud hetked igas päevas!
Suusapiirkond koosneb kolmest ülisuurest teineteise kõrval asetsevatest orust. Kõige kesksemal positsioonil on Meribel, sellest vasakule jääb Courchevel ja paremale poole jääb kõige suurem org: Les Menuires - Val Thorens.

 

Meribel on Kolme Oru ajalooline süda, Val Thorens on piirkonna pärl ja Les Menuires on logistiliselt hea valik kahe magneti vahel.
Méribeli küla hakati ehitama juba 1938. aastal inglaste eestvõtmisel. Seetõttu on siin levinud briti kultuuriruum ja inglise keel. Méribeli org ainuüksi pakub juba 150 km laskumisradu, 2 olümpiarada, 2 lumelauaparki.
Méribel-Mottaret hakkas kerkima 1972. aastal Méribelist umbes 5 km kaugusele suusaradade koondumiskohale. Mottaret on väga väike ja kompaktne küla, pea kõikidesse hotellidesse on võimalik otse treppi suusatada.
Vasakpoolses orus asub mitmekihiline Courchevel – maailma üks eksklusiivsemaid suusakülasid. Väljapeetud küla asub kolmel kõrgusel, hinnad on siin eriti soolased ja tänaval kohtab tõelist kasukaparaadi. Siin suusatavad „rikkad ja ilusad“.
Kolmas ehk kõige kõrgem org keskustega LES MENUIRES ja Val Thorens on uuemad külad vastupidiselt teistele küladele. Siin on enamus hotelle ski- in ja ski- out ehk otse treppi suusatamise võimalusega. Les Menuires küla areng sai hoo sisse 1980-ndatel aastatel. Seal on Prantsuse alpidele omases stiilis palju näotuid kõrghooneid aga viimastel aastatel on ehitatud ka väga stiilseid apartementhotelle luksuslike wellness aladega. Seetõttu me soovitamegi Les Menuires küla, kus asub Prantsusmaa tuntud hotellikettide MMV ja CGH apartemendid ehk Residence’id. Les Menuires küla hinnad on ühed soodsamad kogu piirkonnas.
Les Menuires külast läheb kümmekond tõstukit erinevates suundades, orus on kokku 160 km radu, lumelauapark ja krossirada ning vahva “ Speedmountain” ehk kelguga raudrelsil kihutamine. See on põnev meelelahutus nii suurtele kui väikestele. Loe edasi siit! 
Külas on laias valikus baare ja restorane ning suur veekeskus Aquafun: https://en.lesmenuires.com/winter/activities/aquafun-and-wellness-centre.
Les Menuires’st pääseb La Masse tippu, mis on eriliseks maiuspalaks off-piste harrastajatele.
Les Menuires suurimaks plussiks on hea asukoht üsna piirkonna keskel, siit on kiire ligipääs hinnatud Val Thorens’i piirkonda ja tema kõrgematele tippudele. Seevastu Meribelis elades võtab matk Val Thorens’i aega mitmeid tunde.

Val Thorens on Kolme Oru kroonijuveel. Ta on piirkonna kõige kõrgem ja atraktiivseim org, kus on omakorda 140 km radu, lumelauapark ja krossirada. Lisaks piiramatud off-piste võimalused ja adrenaliinirohke Zip-line, mis saab alguse 3230 m kõrguselt. Val Thorens on Alpide ja Euroopa kõige kõrgeim suusaküla, asudes 2300 m kõrgusel. Siin orus asub kuus tõstukijaama üle 3000m ja loomulikult ka kogu piirkonna kõrgem punkt asub siin: Le Bouchet 3230m. Väga muljetavaldav!
Val Thorens’i on pärjatud mitmel korral nii Euroopa kui ka maailma parima suusakuurorti tiitliga. Loe edasi siit 


PLUSSID JA MIINUSED

  • väga hästitoimiv tõstukitesüsteem
  • sobib nii algajale kui eksperdile
  • võimalus suusatada treppi
  • piiramatud off-piste võimalused
  • maailma suurim suusakuurort
  • kõrge hinnatase
Meie partnerid: