Suusareisid Reisikalender Soldeu, ANDORRA

1800 - 2560 m / radu 193 km

www.andorramania.com
Päikesepaiste, lõunamaine lõbusus ja põhjamaised lumeolud!

Seal, kus päike soojendab talve – see on väga tabav väljend! Külma tuult ja pilves ilma kohtab siin harva!
Andorrakad on teinud suurepärast tööd oma moodsate tõstukite ja radade hooldusega. Soldeu küla on kõige armsam suusaküla kogu Andorra riigis. Siit Grandvalira suusapiirkonna südamest saate igal hommikul liikuda erinevas suunas. Soldeus leiate FIS MK etapi raja, ilusa vanalinna kvartali, kenad poed ja lõbusad after-ski pubid! Eriti eksklusiivne termaalveekeskus Soldeu 5* hotelli juures on unustamatu elamus! Pealinna suured tax-free kaubamajad asuvad vaid 30 min bussissõidu kaugusel!
Päikesepaisteline Püreneede mäestik ja põhjamaised lumeolud teevad Andorrast haruldase atmosfääriga suusakeskuse. Siin on ideaalne suusatada jaanuaris, kui mujal Alpides on ebameeldivalt külm! Suur piirkond ja uued tõstukid ei jää Alpidele sugugi alla, lumeolud on priimad isegi veel märtsi lõpus.
Soovitame majutust eelkõige Soldeus, Andorra elitaarseimas suusakülas. Siin on logistiliselt väga hea asukoht ja after-ski sarnaneb kõrghooajal kohati Alpidele. Meie grupid on siin aastaid käinud ja väga rahule jäänud. 

Suusapiirkond

Andorra on väike vürstiriik, mis asub Püreneede keskosas Prantsusmaa ja Hispaania vahel. Andorra katab 468 km2 ala ja on elukohaks 75 000-le kohalikule. Ametlikuks keeleks on katalaani keel, kuid kohalikud räägivad ka hispaania ja prantsuse keelt. Turismiga tegelevates asutustes räägitakse inglise keelt. Andorra on suhtelist noor suusariik, esimene tõstuk ehitati siia 1957. aastal. Viimaste aastate suured investeeringud tõstukitesüsteemi tagavad kiire ja mugava liikumise ühest orust teise. Lumepuudust kartma ei pea, sest nii Atlandi ookean kui ka Vahemeri hoolitsevad lumerohkete pilvede eest. Siin ei sära päike mitte ainult taevas vaid ka kohalike inimeste silmis ja südameis.
Andorras on kaks suurt suusapiirkonda: Grandvalira ja Vallnord, mis kokku pakuvad ligi 300 km mitmekesise raskusastmega suusaradasid.
GRANDVALIRA hõlmab enda alla kaks suurt piirkonda – Soldeu ja Pas de La Casa -mis omavahel ühendati alles paar aastat tagasi. Tänu sellele kujunes Grandvalirast Andorra ja kogu Püreneede suurim suusapiirkond, Moodsad tõstukid, tasemel hotellid ja ligi 200 kilomeetrit hästihooldatud radu annavad põhjust nii mõnelgi Alpikuurordil kadedust tunda.
Vallnordi suusakeskus koosneb kahest eraldi asetsevast keskusest: Pal-Arnisal ja Ordino-Arcalis. mis kokku moodustavad 90 km laskumisnõlvu. Vallnordi keskustes kehtib ühine mäepilet ja liigub tasuta suusabuss. Palis on mõnusad metsavahelised rajad, Arinsal seevastu pakub radasid metsapiirist kõrgemal. Arcalis asub 15 km kaugusel ja tänu oma eraldatusele on siin vähe rahvast. Kuigi radasid on vähe, väärib see keskus külastamist tänu oma radade mitmekülgsusele ja piirkonna parimatele lumeoludele.

Andorra pealinnaks on Andorra la Vella, mis asub 1019 m kõrgusel, pälvides sellega Euroopa kõige kõrgemal asuva pealinna tiitli. Andorra ei kuulu Euroopa Liitu ja kuna väikeriik on säilitanud oma maksuvaba staatuse, siis paljude luksuskaupade hinnad on meeldivalt soodsad. Tiheda liiklusega pealinn mattub erinevate kaubanduskeskuste alla ja kihab ostuhuvilistest turistidest. Suusapiirkonnad jäävad pealinnast ca 5 - 30 km kaugusele.

Lumelauasõit ja off-piste

Grandvalira on tuntud kui freestyle´i „meka”, siin on kokku 7 freestyle ala hõlmates enda alla lumelauaparke ja krossiradu ning erinevaid tähistatud off-piste nõlvu.
Arcalises on parimad lumeolud Püreneedes ja sobilik mäeprofiil, mis loob ideaalsed tingimused lumelauduritele ning off-piste harrastajatele. Siin saab harrastada ka heli-ski’d.

Suusaküla

Soldeu asub pealinnast Andorra La Vellast 19 km kaugusel ja on Andorra ilusaim ning elitaarseim suusakeskus. Stiilsed ajaloohõngulised kividega kaetud majafassaadid kaunistavad peateed ja heal tasemel hotellid koondavad siia nõudliku maitsega kliendid. Tõstukite lähedus ja aktiivne ööelu on tõstnud Soldeu suusatajate ja laudurite silmis esikohale Andorras. Soldeus asub eksklusiivne termaalveekeskus Sport Wellness www.sportwellness.ad
Soldeul on hea bussiühendus pealinnaga, kus on lai valik tax free kaubamaju, mille lettidelt võib leida tõelisi hinnaüllatusi. Pealinna külastuseks tasub võtta vaba päev, peale osturallit on mõnus lõõgastuda Lõuna-Euroopa suurimas veekeskuses Caldea.

After-ski

Igas külas on omad after-ski baarid, kuhu suusatajad-laudurid päeva lõpul pidutsema kogunevad.
Soldeus on Grandvalira piirkonna kõige soosituim ja aktiivsem after-ski. Fat Albert´i baaris on eriline atmosfäär, siin näidatakse mäel tehtud videoklippe ja tihti mängib seal ka mõni live-bänd. Ööeluks on hinnatud kohad Pussicat ja Piccadilly ning Aspen, viimane on eriti populaarne lumelaudurite seas. Eelmine aasta vallutasid eestlased gondlijaama hoones oleva pubi The Villager- mis on kahtlemata suurim briti pubi kogu Grandvaliras orus. Pubi mäletab eelmisest aastast eestlasi hästi, kes laulsid ja klaverit mängisid ning aegajalt sini-must-valget lippu lehvitasid....
Pas de la Casa on armastatud just noorte seas, siin on palju ööklubisid ja diskoteeke, kus veedetakse aega varajaste hommikutundideni. Nädalalõppudel koguneb siia hulganisti lumelaudureid-suusatajaid Prantsusmaalt, kes naudivad talvepuhkust märgatavalt soodsama hinnataseme juures kui oma kodumaal.


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele
  1 2 3 4 5
 • Kiired liftid
  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö
  1 2 3 4 5
 • Lumi
  1 2 3 4 5
 • Radade arv
  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • vilgas ööelu
 • tax free ja suhteliselt odavad hinnad
 • palju lund ja päikesepaistet
 • tasemel hotellid
 • modernsed ja mugavad tõstukid
 • kõrgtasemel Spa ja termaalveekeskused
 • soodne hinnatase
 • külasid läbib tiheda liiklusega peatänav
 • palju liiklusummikuid teedel

Meie kliendi muljed:

img

Mis võiks olla naissuusafännile parem kui päike, lumi ja hinnaparadiis. Andorras on seda kõike korraga - superlux keskus, hooldatud mäed, uued tõstukid, imeilusate vaadetega mäekohvikud.
Hinnatase võrreldes Alpi keskustega tunduvalt soodsam, küll on aga laskumised Alpiga täiesti võrreldavad. Majutust soovitan kindlasti vaadata mäe jalamile, tõstukite lähedusse, sest igapäevane bussisõit ülerahvastatud suusabussis on tüütav. Meie elasime Canillos kuid järgmisel korral valiksin hotelli Soldeusse, kuna sinna on koondunud põhilised afterski pubid ja restoranid. Katre – Liis Vunk (mäesuusakogemus aastast 1997)

img

Hotell Xalet Montana oli mõnus, inimesed vastutulelikud ja söögid-joogid väga head. Lund oli ka piisavalt ning kõik 5 sõidupäeva valitses täiuslik päikesepaiste.
Keskus ise on piisavalt suur, tegevust jätkus. Vähe selline lihtsamapoolne, kuid kiirelt sõidetav ja hea, et sai ringi trippida. Meil oli ka paar suht algtasemel sõitjat, neil oligi lihtsam. Baarid olid suht odavad võrreldes Austriaga.
La Vellasse ostlema ei jõudnud, kuna ei olnud ühtegi pilves/lumist päeva, millest oleks loobuda raatsinud.
Väga mõnus reis oli! Ats Alupere (mäesuusakogemus aastast 1996)

Meie partnerid: