Suusareisid Reisikalender Serre Chevalier

Serre Chevalier (Prantsusmaa)
(1200m – 2800m, kokku ühendatud radu 250 km)
www.serre-chevalier.com

Hästi laia valikuga suusapiirkond ja lumelaudurite meka, huvitav sümbioos tänapäevast ja antiigist, mille juveeliks on UNESCO pärandiks olev Brianconi linnake!
Serre Chevalieri piirkond asub üsna Itaalia piiri juures, kauni looduse keskel "Les Ecrins" rahvuspargis.
Serre Chevalier kuurort laiub nelja suurema küla vahel, jagunedes 4 sektoriks, pakkudes kokku 250 km radu.
Need neli küla asuvad kõik ühes pikas orus Vallée de la Guisane 15 km ulatuses, suurim neist on Brianconi linn.
VILLENEUVE on kuurorti süda ja suurim suusapiirkond neist neljast sektorist, siit viib mäkke 4 tõstukit. Küla ajaloolisem ja ilusam osa jääb Le Bez tõstuki juurde. Siin on kena peatänav mitmete hotellide, pubide ja restoranidega. Villenueve’is on 2 maiuspala: pikk punane ja pikk must rada. Punane rada „Cucumelle“ saab alguse 2500 m kõrguselt Cucumelle tipust ja kulgeb eemal tõstukitest, pakub ilusaid vaateid ja rõõmustab suusatajaid ilusa restoraniga Pi Mai. Peale restorani tuleb jätkata punast rada Bez, mis viib otse külla. Must rada „Casse de Boeuf“ on igati nauditav, tavaliselt on see hooldatud ja mitte liiga järsk.
CHANTEMERLE omab Villeneuve’iga head tõstukiühendust. Küla on väike ja siit viib mäkke 2 tõstukit. Tõstukite alla on rajatud uued ja ilmetud hooned. Veidi ilusam on vana ajalooline kvartal, mis asub kiriku ümber. Chantemerle suusapiirkonnas on üks peidetud pärl: kiirem tooltõstuk Aiguilette. Siin on alati vähem rahvast ja kaks punast rada pakuvad head sõidulusti.
LE MONETIER asub piirkonna servas ja on ilus ajalooline küla oma kitsaste tänavate ja väikeste väljakutega. Seda küla on uusehitised kõige vähem rikkunud, säilinud on mõnus Provence’ile omane aura. Küla servas asub 2 tõstukit, kuhu jõudmiseks on vaja kasutada suusabussi. Le Monetier’is asub piirkonna kõrgeim tipp: L’Yvet 2735 m.
BRIANCON on ajalooline linnake umbes 12 000 elanikuga. Siit viib mäkke üks suur gondeltõstuk ja ülevalt tipust avanevad ilusad vaated. Piirkonna kõige pikem laskumine asub just siin, saades alguse Le Proreli tõstukijaamast. Selle punase nõlva kogupikkus on 9 km ja kõrguste vahe 1366 m. Üleval Proreli tipus on tore krossirada ja tõstuki all kena restoran, kus saab nautida hunnituid vaateid alla orule ja looduspargi kõrgeimatele tippudele. Brianconi linn on sümbioos ajaloost ja tänapäeva uutest ehitistest. Tõstukijaama ümbrus on moodsate hoonete päralt, siit leiab hotelle, baare, restorane ja ka ühe kasiino. Seevastu linnake ise on ajalooliste rajatiste juveel: siin on kümmekond kindlust ja erineva arhitektuuriga kirikud ning imeilus vanalinn. 2008 a lisati Briancon UNESCO maailmapärandi nimistusse, kuna tema kuulsad kindlused kuuluvad Vaubani kindluste hulka, mis rajati kuningas Louis XIV valitsemisajal Prantsusmaa piiridele. Rohkem infot siit !
Brianconi nimetatakse ka kunsti- ja ajaloolinnaks. Veel kannab ta tiitlit „kõige kõrgemal asuv linn Prantsusmaal“, sest tema kõrgus merepinnast on 1200 m.
Serre Chevlieris liigub tasuta suusabuss kõigi nelja küla vahel. Nii on hea võimalus alustada suusapäeva erinevatest küladest.
Endine Eesti lumelaudur Kadri Pihla-Vaultier elab samuti Serre Chevalieris, kus tema olümpiavõitjast abikaasa Pierre Vaultier täitis oma unistuse ning rajas 2019 a. vahva raja Dream Line air track "Shapes". Info leiate siit

LUMELAUAPARGID
Serre Chevalier’is on 2 lumelauaparki. Coolzone asub Villeneuves ja see on suur park, kus on 4 erineva raskusastmega tsooni. Tegevust leidub nii proffidele, kui ka lastega peredele. Funpark Melezone asub Chantemerle piirkonnas metsa vahel. Veel on kaks krossirada, mis jäävad Villeneuve ja Brianconi piirkonda. Vaata infot ja rajakaarti siit
Restoranivõlusid saate nautida 12 mäerestoranis
Serre Chevalier on igati atraktiivne suusapiirkond, mis sobib nii algajatele kui kogenud suusatajale. Siin on väljakutset kõigile. Lisaks saab nautida UNESCO pärandit Brianconi linna ja ehedat Prantsuse Alpide elu-olu.
Lisaks saab sõita ka Montgenevre’i, mis asub 20 km kaugusel ja kus leiab 400 km suusaradu loe edasi siit
Torino lennujaam asub meeldivalt lähedal, vaid 120 km kaugusel ehk 2 tundi bussisõitu.
 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele
  1 2 3 4 5
 • Küla šarm
  1 2 3 4 5
 • Lastega peredele
  1 2 3 4 5
 • Lumelauduritele
  1 2 3 4 5
 • Suusapiirkonna suurus
  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • suur valik radasid
 • piirkonnas on säilinud vanade külade atmosfäär
 • soodsa hinnaga mäepiletid peredele
 • Lühike transfeer Torinost
 • soodne hinnatase
 • atraktsioonid: snowpargid, krossirajad
 • palju puudevahelisi radu, tuulekaitse
 • vähe majutusi ski-in/out võimalustega
 • palju vanu tõstukeid
 • rahulik after-ski
Meie partnerid: