Suusareisid Reisikalender Schladming

745 m – 2700 m / radu 230 km

www.schladming-rohrmoos.com
www.schladming.at

Schladming asub Ski Amade suusaregioonis nagu ka Bad Gastein ja Flachau, kus kehtib ühine mäepilet. Schladming-Dachstein suusapiirkond on viimastel aastatel suure arengu läbi teinud. Siin on peetud tiitlivõistlusi ja MK-etappe, siia on rajatud Austria kõige võimsam kunstlume tootmise süsteem. Piirkond koosneb neljast mäetipust, mis on omavahel tõstukitega ühendatud ja eemalseisvast Dachsteini liustikust.
Schladmingi suusanõlvad on valdavalt keskmise raskusastmega, FIS MK-etapi rada asub Schladmingu küla juures, piirkonna pikim must rada jääb Hausi nõlvadele. Kuigi rajad asuvad suhteliselt madalal kõrgusel, on Schaldming üks esimesi Austria keskusi, kes hooaja avab tänu põhjapoolsetele nõlvadele ja heale lumetussüsteemile.

Ennstali orus on kolm suuremat suusaküla. Oru keskel asub Schladming, kus on kaunis ajaloolise vanalinn ning uhke veekeskus saunade, basseini ja 66-meetrise liurenniga. Suuruselt teine küla on Haus in Ennstal, siit on hea ligipääs 4 ühendatud mäeaheliku kõrgematele nõlvadele. Veidi eemal väikese bussisõidu kaugusel asub Ramsau küla, mis on tuntud murdmaasuusatamise keskusena. Ramsau küla lähedal kõrgub Dachsteini liustik – murdmasuusaässade suvine treeningpaik. Lisaks looklevatele murdmaaradadele asub Dachsteini liustikul 5 tõstukit, mis võimaldavad nautida punaseid radu. Liustikult saavad alguse pikad tähistatud off-piste rajad, mis rõõmustavad puuderlume harrastajaid.
Schladmingu naaberkülas - Rohrmoosis on õhtuti avatud 7 km pikkune valgustatud kelgurada.

 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele
  1 2 3 4 5
 • Kiired liftid
  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö
  1 2 3 4 5
 • Lumi
  1 2 3 4 5
Meie partnerid: