Suusareisid Reisikalender Saas Fee


www.saas-fee.ch
(1800-3500 m, kokku 100 km radu)

Peidetud pärl Alpi nõlvadel!

Šveitslased nimetavad Saas-Fee’d Alpide peidetud pärliks ja Šveitsi hingeks. Kohapeal olles saab aru, et tegemist ei ole ainult kõlavate tiitlitega!

Suusapiirkond
Saas-Fee on peidetud kõrgete tippude vahele, asudes kaugel suurtest autoteedest ja linnade kärast. Suusapiirkond on küll üsna väike aga siin peab paika inglaste ütlus: „less is more“ (vähem on rohkem).

Radu on vähe aga emotsioone on rohkem kui suurtes kuurortides. Iga rada ja tõstuk pakub omaette elamust, lisaks pöörlev restoran 3500 m kõrgusel ja üliarmas küla.

Saas Fee suusapiirkonda kuuluvad veel kolm väiksemat eraldi seisvat sektorit: Saas Almagell, Saas Grund ja Saas Balen. Aga kui kord oled juba Saas Fees, siis sealt ei raatsi lahkuda.
Saas Fee on ümbritsetud võimsatest 4000 m kõrgustest mäemassiividest, mis tagavad suurepärased lumeolud märtsi lõpuni. Talv läbi ei paista orgu päike ja lund säilitatakse justkui külmkapis. Alles märtsikuised päikesekiired ulatuvad radadeni. Seetõttu on hiliskevadel Saas-Fee’s sõiduvõimalusi rohkem kui samal ajal mõnes suuremas suusakeskuses. Valdavalt sinised ja punased heas korras rajad sobivad ideaalselt algajatele ja kesktasemel sõitjatele. Carving stiili harrastajad satuvad paradiisi: väherahvastatud ja eriti laiad rajad on kõvapõhjalised, pakkudes siledat pinda, kus joonistada kena carvingu triip. Sellist luksust igas kuurordis juba ei leia!
Mittelallalini tipus 3500 m kõrgusel asub maailma kõrgeim pöörlev restoran, kus võib nautida eriti võimast panoraami. Restoran teeb tunniga 360 kraadi ja vaated on unikaalsed. Selge ilmaga on näha Matterhorni püramiidjas tipp, suur Monte Rosa liustik ja õhtupimeduses Milano tulede kuma. Mittelallalini tipus asuvad ka haruldaselt suured liustikukoopaid (Eis Pavillion).

Lumelauasõit ja off-piste
Off-piste võimalused on rohkete jäälõhede tõttu piiratud. Lumelaudurtele on kaks funparki ning sobilikud nõlvad asuvad Morenia ümbruses. Seikluseotsijatele soovitame liustikumatku koos giidiga. Näiteks päevapikkune retk naabersuusakülla Zermatti pakub nii võrratuid looduselamusi kui uskumatut sõidulusti.

Suusaküla
Saas-Fee on üks ehedamaid ja omanäolisemaid suusakülasid Alpides, meenutades Šveitsi tippkuurortit Zermatti, kuid olles siiski väiksem ja kompaktsem. Vanade ajalooliste kivijalgadel puuhüttide vahele on sobitatud kaasaegsed alpistiilis hotellid. Lihtsus ja elegantsus käivad siin käsikäes. Saas-Fee on autovaba küla, mis tagab puhkajale mugava ja häirimatu keskkonna. Sportlikku lõõgastust pakub vabaajakeskus Aqua Allalin , kus on ujula koos liumäega, saunad ja tenniseväljakud. Saas Fees on rohkem kui 60 restorani, mis peibutavad omapärase väljanägemise ja kohalike hõrgutiste poolest. Teatud kõrtsides toimub meeleolukas after-ski.

 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele
  1 2 3 4 5
 • Küla šarm
  1 2 3 4 5
 • Lastega peredele
  1 2 3 4 5
 • Lumelauduritele
  1 2 3 4 5
 • Suusapiirkonna suurus
  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • väga hästi hooldatud rajad
 • peredele soodne mäepilet
 • atraktiivne ajalooline alpiküla
 • ainulaadsed loodusvaated
 • head lumeolud märtsi lõpus
 • väike suusapiirkond

Meie kliendi muljed:

 Saas Fees tunnetasime ehedat ja ajaloohõngulist Šveitsi
+ kõrgel asuv suusakuurort, võimalik suusatada ka hiliskevadel; väga head lumeolud
+ väga armas ja stiilne suusaküla
+võimsad vaated ümbritsevatele mägedele, võimalus laskuda 3500 meetri kõrguselt
- piirkond ei ole kuigi suur, kuid saab suusatada ka lähedalasuvates Saas Grundis ja Saas Almagellis
Tsitaat meie kliendilt A.Kaasik

Meie partnerid: