Rannapuhkus Reisikalender Kanaari saared

Kanaari arhipelaag koosneb seitsmest suuremast ja kuuest väiksemast vulkaanilise päritoluga saarest Atlandi ookeanis, Aafrika rannikust 200 km kaugusel. Saartel eriline kliima, ka talvel on üle 20 kraadi sooja, otselennud kestavad ca 6 tundi ja oletegi keset suve!

 

 

 

Saared suuruse järjekorras:
TENERIFE
FUERTEVENTURA
GRAN CANARIA
LANZAROTE
LA PALMA
LA GOMERA
EL HIERRO
Saarte vahel saab liikuda praamide või kohalike siselendudega.

GRAN CANARIA - on suuruselt kolmas, paikneb Tenerife ja Lanzarote vahel ning on pindalaga 1560 km2. Gran Canaria on ringikujuline saar, mille keskel kõrgub vulkaan nimega Los Pechos. Saare kõrgeim tipp merepinnast on 1950 meetrit. Pealinn on Las Palmas, mis jääb tuntumatest kuurortidest kõigest 45 min autosõidu kaugusele.
Igavese suve saar sest Kanaari saared asuvad Floridaga samal laiuskraadil. Gran Canaria rannajoone pikkuseks on 236 km. Mahe kliima võimaldab aastaringselt nautida rannamõnusid kaunitel liivarandadel ja harrastada veespordialasid. Saare parimad rannad paiknevad saare lõunaosas: San Agustini rand, Las Burrase rand, Maspalomase, Playa del Inglesi, Patalavaca ja Puerto Rico rannad. Saare põhjaosas on rannik järsk, rannad väikesed ja sageli tuulised, pakkudes võimalust lainelauasõiduks. Purjelaudurite meelispaik on aga Tarajalillo rand, mille leiab Bahia Felizis, saare lõunarannikul.
Gran Canariat kutsutakse minimandriks, sest siin on mitu erinevat kliimavööndit. Umbes 400 m kõrgusel merepinnast valitseb troopiline kliima, umbes 1400 m kõrgusel kesk-Euroopa ning veel kõrgemal Skandinaavia kliima.
Gran Canaria on Kanaari saartest ka üks mitmekesisemaid saari, pakkudes sportimisvõimalusi, heatasemelisi golfiväljakuid, laias valikus teemaparke, ööklubisid, baare-restorane ja kaubanduskeskuseid – igaühele midagi. Soovitame järgmisi sihtkohti, mida tasuks külastada! Tasuks käia vaatamas Palmitos Pargis , kus saab näha erinevaid loomade showsid ja ka delfiinide etendust. Pileteid ostes jälgige infot, sest combo piletid on alati odavamad. Näites koos Palmitos pargiga saate osta ka kohe Aqualand Maspalaomase pileti. Kui plaanite Las Palmast külastada, siis tasuks kindlasti käia sealses akvaariumis. Teha on saarel palju ja eks igaüks leiab omale sobiva, kuid isiklikult soovitaks veel kaktuseparki, imeilusate vaadetega kohta: Los Azulejos de Veneguera ja Roque Bentayjat. Ka krokodillipargis on vaatamist, kuid isiklikult jätsid need krokud mulle kurva mulje. Vaadata tasub ka aaloe, oliivi ja banaaniistandusi ja kindlasti teha ka tiir kaameliga. 
Playa del Inglesis on 6-kilomeetrine kollase liivaga rand, mis algab San Augustinist ja lõpeb Faro majaka juures Maspalomases. Rannapromenaadil leiate ka suure valiku erinevaid söögikohti, kus võite nautida nii Kanaaride, Hispaania kui ka rahvusvahelist kööki.
Saare lõunaosas vaikust ja rahu otsivale turistile sobib kindlasti rohelusse uppunud vaiksem ja hubane Maspalomase piirkond, vaid mõne kilomeetri kaugusel Playa del Inglesist. Siin on mõnusad rohealad koos jalgrattateedega No ja muidugi ei saa mainimata jätta kuulsaid Maspalomase liivadüüne, mis saavad alguse Playa del Inglesi rannast.
Kõige soojem ja tuulte eest paremini kaitstud on Puerto Rico rannik, saare edela osas. Siin on soe suvi ka jaanuari kuus!

Puerto de Mogan asub Puerto Ricost 10 km kaugusel. Seda linnakest kutsutakse Kanaaride Veneetsiaks. Imeliselt ilusad majakesed kanalite ääres palistatud rohkete lilledega. Linnas ilusa heleda liivaga rand, pubid, poed, hotellid – kõik vajalik olemas. Hotellid palistavad kaljuseid mäekülgi, kust avanevad hingematvad vaated ookeaniavarusele ning idüllilisele lahesopile. Armsad väiksed restoranid!
FUERTEVENTURA – pikimate liivarandadega saar Euroopas. Turistide arv rangelt kontrolli all, metsik ja võluv saar. Kohati meenutab Kariibi mere saart. Loe edasi siit
TENERIFE – suurim saar, ühtlasi kõige rohkem turistidest ülerahvastatatud. Looduslikult mitmekesine aga peamiselt tumeda liivaga rannad. Hinnatuim turistide piirkond samuti saare edela osas: Costa Adeje.
Ajavahe: Kanaaridel on kell 2 tundi Eesti ajast taga. Elekter: Elektrivõrgus on tavaline 220-voldine vahelduvpinge. Joogivesi: Kraanivesi on joodav, kuid kloori- ja mineraalidesisaldusest johtuvalt võib olla harjumatu maitsega. Soovitame teil juua pudelitesse villitud joogivett. Jootraha: hea teeninduse eest on kombeks jätta jootraha 5-10% arve summast. Väikese jootrahaga võib rõõmustada ka hotelli toateenijat ja bussijuhti (1-2 eurot). Turvalisus: Hotellis on rangelt soovitatav hoida väärisesemeid, dokumente ja raha seifis. Samuti ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides ning randades. Taskuvaraste suhtes ettevaatlik tuleks olla ka tänaval liigeldes. Apteegid ja arstiabi: Loodame, et Te ei vaja reisil olles arstiabi, kuid vajadusel soovitame pöörduda hotelli retseptsiooni poole, et arsiabi kutsuda. Hädaabinumber on 112. Paneme südamele ka, et on tungivalt soovitatav vormistada reisikindlustus kõikidele reisijatele, mis kataks kulud terviseprobleemide, pagasi kadumise võ rikkumise kui ka reisitõrke korral.
Raha ja krediitkaardid: Hispaanias on käbel Euroopa Liidu rahaühik euro. Pangad töötavad äripäevadel kell 8:30-14:00, kuid siseneda saab kohati vaid etteteatades. Krediit- ja deebetkaartidega saab võtta pangaautomaadist sularaha, aga rakendub reeglina teenustasu välja võetavalt summalt.
Transport ja parkimine: Gran Canaria lõunaosas on mugav jalgsi liigelda. On bussiliiklus ja takso on kuurordis mõistliku hinnaga.
Parkimine: Kollasel joonel keelatud, sinisel tasuline ja valgel lubatud. Tänavatel on parkimisautomaadid. Samuti on olemas tasulised parklad. NB! Igal hotellil ei pruugi olla oma parkimisala.
Kauplused: Pealinnas Las Palmases on väikesed kauplused avatud kell 9:00-13:00 ja seejärel jälle 16:30-u.19:00 või 20:00.Suured kaubamajad töötavad ilma lõunavaheajata.


Meie partnerid: