Rannapuhkus Reisikalender Dubai

 „Kaks puhkust ühes!“
Dubai linn on maailma „kõige-kõigem“ linn. Uskumatu, mida inimkäed ehitada suudavad! Siin on maailma kõige kõrgeim ehitis, kõige suurem tehissaar, pikka kanalisse kaevatud sadam, kõige luksulikum hotell (ainuke 7* maailmas), kõige suurem ostukeskus, kõige suurem akvaarium ja suusa-sisehall ning üks suurimaid veeparke maailmas!
Dubai Marina promenaad on väga eriline linnaruum: suurim inimese poolt rajatud sadamakanal on üle 3 km pikk, see lookleb linna vahel ning kanali ääres on kaunis promenaad paljude restoranide ja hotellidega ning muljetavaldav vaade pilvelõhkujatele. Eriti nauditav on see õhtusel ajal, kui tuledesäras sõitvad puulaevad ja pilvelõhkujad kaunistavad vaadet.
Meie soovitame oma puhkus planeerida ca 9-10 päeva pikkuseks, et saaksite nautida imelist Dubai linna oma pilvelõhkujate ja muude imedega! Teine pool puhkusest soovitame veeta Ajmani emiraadis (ca 40 km Dubaist). Ajman on väike emiraat eriti valge rannaliiva ja puhta mereveega. Hotellides on alkohol olemas. Ajmanis pakume maailmakuulsa hotelliketi Kempinski 5* hotelli. See on parim hotell Ajmanis oma pikima privaatrannaga kogu emiraatides! Nii saategi kaks erinevat imeilusat puhkust ühel reisil!
Soovitame alustada oma puhkust Ajman Kempinskis mõnusa rannapuhkusega (ca 4-6 ööd). Kempinski hotellis toimub saabumisjärgsel päeval eesti keelne infotund! Seejärel sõitke Dubaisse linnapuhkusele (ca 3-4 päeva), kus pakume kahte erinevat hotelli Dubai Marina piirkonnas (hinnatuim turismi piirkond Dubais.)
Mäesuusatajatel ja lumelauduritel soovitame kindlasti proovida liivadüünidel lauatamist. See on eraldi ekskursioon ja tasub kindlasti proovida!
Elamus kogu eluks!
EKSKURSOONID ja VAATAMISVÄÄRSUSED:
AJMANIS on kena marina promenaad (muidugi mitte selline nagu Dubais!) ja mõned head restoranid peatänaval mereäärse autotee ääres. Õhtul tasub sõita taksoga (ca 15 minutit ja ca 25 AED) kõrvalemiraati Sharjah linna merepromenaadile Al Majaz parki. Seal on palju toredaid restorane nii euroopa kui aasia köögiga ja igal täistunnil alates 18.00 ( va. pühapäeval) uhke veeshow muusika ja värviliste tuledega. See on vaatamist väärt! Samuti tasub külastada Blue souqi ja jalutada Al Qasba kanali ääres. Sharjahi kanalitel saab sõita vahva sofa bediga ehk pisike paadike suure diivaniga ja väikese elektrimootoriga.
Ekskursioonide soovitus:
Paadiretk Omaani rannikul:
Ajmanist on Omani ligi 2 ,5 tundi bussisõitu ( Dubaist tund kauem), seal minnakse merele omalaadse puulaevaga Dhow, snorgeldatakse, püütakse kala, süüakse lõunat ja õhtuks tuuakse hotelli tagasi. Omaani rannik on tänu kaljudele ja koobastele ning rikkalikule veemaailmale väga atraktiivne.
Sandboarding ehk liivalauaga düünidel sõitmine:
See ekskursioon tuleb eraldi tellida, sest tüüpiline kõrbe safari seda võimalust ei paku. Safari kirjeduses on küll kirjas, et saate sandboardingut proovida, kuid seda saab kuidagi moodi teha mingil põdural laual vaid õhtusel ajal pimedas kõrbe laagri tagahoovis sel ajal kui teised söövad…. Me ei soovita tava kõrbesafarit osta – see on kommertsturism ning düünidel sõidate vaid 20 minutit, ülejäänud aeg kulub poele, kogunemistele ja söömisele suures rahvamassis. Tellides privaat kõrbesafari koos sandboardiga - saate lisaks jeebiga düünidel sõitmisele kogeda vinget liival lauatamist!

DUBAI’s on vaadata jube palju. Mõistlik on ise kohale minna, sest metroo ja taksoga on väga mugav ja suht odav sõita. Ekskursioonid on mõttetult kallid.

Ekskursioonide ja vaatamisväärsuste täpsemat infot küsi hotellist.

Araabia Ühendemiraadid on Eesti kodanikule viisavaba!

Taksosõidud:
Ajman Kempinski -Dubai Marina ca 150 AED (ca 40 EUR)
Dubai Marina- lennuväli DXB ca 200 AED (ca 60 EUR)
Ajman Kempinski - lennuväli DXB ca 100 AED (ca 25 EUR)

Ps! *Dubais on kasutusel Suurbritannia 3-haruline lapikkontaktidega pistik.
 


Meie partnerid: