Suusareisid Reisikalender Chamonix

www.chamonix.com

1035 m - 3840 m / 153 km radu + unlimited 835 km

Üks mäepilet kehtib neljas legendaarses suusakuurortis ja kolmes erinevas riigis!

Euroopa kõrgeim mäemassiiv - Mont-Blanc’ (4810 m) asub Prantsuse, Itaalia ja Šveitsi riigipiiride kokkupuutepunktis. Seninägematud vaated Euroopa katusele, maailmakuulus off-piste org ja ajalooline suusapiirkond tõstavad Chamonix tippkuurortite etteotsa!

 

Chamonix 6-päevane mäepilet „Unlimited skipass“ kehtib nüüdsest kolmes erinevas riigis. Lisaks Chamonix’le veel kolmes kuurordis:
Courmayer Itaalias, mis asub 25 km kaugusel ja pakub 100 km radu. Pääseb tasulise suusabussiga.
Megeve Prantsusmaal, mis asub 30 km kaugusel ja pakub 325 km radu. Pääseb tasuta suusabussiga.
Verbier Šveitsis, mis asub 65 km kaugusel ja pakub 410 km radu. Pääseb tasulise suusabussiga.

Chamonix’ org ühendab kolme suuremat suusakeskust: Les Grands Montets, Le Brévent ning Balme-Le Tour, radade kogupikkusega 153 km. Keskuste vahel on tasuta bussiühendus ja orus kehtib ühine tõstukipilet.
Chamonix’ orus asub maailma üks pikemaid ja atraktiivsemaid off-piste radu: legendaarne Valge Org ehk La Vallée Blanche. Seda laskumist soovitame vaid headele sõitjatele koos kohaliku giidiga!
Piirkonna kõrgeim tõstukijaam, Aiguille du Midi asub 3842 m kõrgusel ja siit vaateplatoolt avaneb muljetavaldav vaade Euroopa kõrgematele tippudele. Julgemad võivad läbi astuda klaaspõrandaga galeriist, kust saab vaadata sügavikku enda all ja seista silmitsi tema Majesteedi Mont Blanc’iga. See on võimas tunne!
Chamonix linn asub samanimelise oru keskpunktis ja meenutab oma stiililt pigem Prantsusmaa romantilist väikelinna kui tavapärast alpiküla. Chamonix’ tõestas end väärikalt rahvusvahelise talispordikeskusena juba 1924.a, kui siin viidi läbi esimesed taliolümpiamängud

 

 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele
  1 2 3 4 5
 • Kiired liftid
  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö
  1 2 3 4 5
 • Lumi
  1 2 3 4 5
 • Radade arv
  1 2 3 4 5
Meie partnerid: