Suusareisid Reisikalender Carroz/Flaine/Grand Massif

LES CARROZ / FLAINE / Grand Massif (Prantsusmaa)
(760m – 2480m, kokku ühendatud radu 265 km)

www.winter.grand-massif.com/ski-area

Grand Massif on peidetud pärl Prantsuse Alpides, Genfist vaid tunnise autosõidu kaugusel!

Selleks, et näha Mont Blanci, ei pea sõitma Chamonix’sse. Selleks, et nautida ulatuslikku suusakeskust kolmes orus, ei pea sõitma mitu tundi kaugele ülerahvastatud Meribeli/3 Orgu. Selleks, et tunda rõõmu puuderlume paradiisist, ei pea sõitma kõrgete hindade poolest tuntud Val d’Isere’i suusakeskusesse.

Kõik need pärlid on leitavad Grand Massifi suusapiirkonnas, kuhu pääseb lihtsama vaevaga ja hoopis soodsamate hindadega.

Grand Massif on kohalike hästihoitud saladus, sinna korraldavad reise vähesed rahvusvahelised reisikorraldajad; külad on kompaktsed ja väikesed, väga sõbralik teenindus ja inglise keelega saab kenasti hakkama.
Grand Massif koosneb kolmest suurest orust, mis on omavahel tõstukitega ühendatud ja kokku on piirkonnas 265 km radu. Eksperdid võrdlevad seda piirkonda Tignes/ Val d Isere suusakeskusega. Pikad laskumised, head tõstukiühendused orgude vahel, lihtne orienteeruda, palju võimalusi algajatele. Suurepärased off-piste võimalused ja piisavalt väljakutset ekspertidele.
Paljudelt radadelt on näha Tema Majesteeti: Mont Blanci (4810m), seega võimsad panoraamvaated on garanteeritud. Samas on palju metsavahelisi radu, mis annavad kaitset külmade ja tuuliste ilmade korral. Erinevalt paljudest teistest Prantsusmaa sihtkohtadest on siin kiired ja moodsad tooltõstukid (kuid ikkagi ilma kupliteta), sekka ka mõned uued gondlid.
Lusti ja vaheldust pakub OASIS FUN PARK, kus asuvad krossirajad, tippkiiruse mõõtmine, lumelauapark ja VideoZone. See ala on täis päikest ja palme ning 7 videokaamerat jäädvustavad Sinu trikke lumel. Loe edasi siit!
Tänu Mont Blanci lähedusele ja erilistele kliimatingimustele on siin lumeolud suurepärased kuni aprilli keskpaigani.
Võrreldes teiste Prantsusmaa suusakuurortidega on siin soodsama hinnaga mäepiletid, eriti just peredele. Algajatele on oma sektor ja seal on 4 tõstukit pea poole hinnaga! Loe edasi siit
Grand Massifist vaid 30 km kaugusel asuvad sellised suured ja tuntud suusakeskused nagu Megeve ja Morzine. Soovi korral saame sinna teha väljasõite, et tutvuda nende keskuste radadega.

Piirkonna suurimateks küladeks on Flaine, Les Carroz ja Samoens.

LES CARROZ (1200m) https://winter.lescarroz.com/

Piirkonna süda ehk kõige kesksema asukohaga, hea valik veebruari koolivaheajaks, sest see org on päikeseline ja suuremate tuulte eest varjatud. Siin on ka rohkem siniseid radu laste suusakooliks, algajate sektor ja mõnus Oasise Funpark.
Küla on ehtsas prantsuse stiilis, kus näeb ka kohalikku elu. Rohkelt poode ja baare, ööklubi Club 74 ning kena külaväljak, kus toimuvad üritused. Külas on toidupood, liuväli, köetud välibasseinidega veekeskus.
Tõstuki kõrval asub üherööpmeline kelgurada Alpine Coaster, mis pakub adrenaliini nii suurtele kui väikestele. Loe edasi siit! Küla on suhteliselt suur ja palju majutusi asub tõstukitest eemal. Meie oleme valinud majutused, mis pakuvad ski-in/ski-out võimalusi.

FLAINE (1600m) www.flaine.com
Kõige kõrgemal asetsev küla, mis paikneb mitmel tasandil ja kuhu bussiga ligipääs on piiratud. Flaine’i külas puudub šarm, see on suur betoonehitiste kogum. Ülemiselt tasandilt alumisele tuleb liikuda funikulööriga. Plussiks saab lugeda majutuste lähedust suusaliftidele ja külas on mitu tõstukit, mis väldivad hommikusi järjekordi.
Flaine külast saab alguse piirkonna kõrgeim tõstuk, mis viib 2500 m kõrgusele ja kus näeb hästi Mont Blanci. Siit saab alguse 14-km pikkune laskumisrada Sixti külla, rada pakub ääretult ilusaid vaateid ja kannab nime Pistes des Cascades. Flaines on peamiselt punased rajad, paar asjalikku musta rada ja muidugi Freeriderite ala ehk off-piste paradiisi parim osa.
Flaine asub Les Carrozist  15 km kaugusel, suusabussi nende külade vahel ei käi, taksoga sõites hind ca 25 eurot.

SAMOËNS (1000m) https://winter.grand-massif.com/samoens
Ajalooline küla piirkonna teises servas. Külla suusaradasid ei tule, alla tuleb sõita gondeltõstukiga. Majutused asuvad tõstukist kaugel. Samas suusapiirkond  Samoens 1600 m peal on igati atraktiivne, pikad rajad, paar toredat restorani sh üks vana restoran aastast 1890 ja mis asub Chariande tooltõstuki ülemises osas.
Samoens asub Les Carrozist 35 km kaugusel, suusabussi nende külade vahel ei käi, taksoga sõites hind ca 80 eurot.

SIXT (760m) https://winter.grand-massif.com/sixt
Väike küla SIXT asub Samoensist 6 km kaugusel päris oru lõpus. Küla paistab silma väga unikaalse arhitektuuri ja looduskeskkonna poolest ning kuulub 5 ilusama Prantsusmaa küla nimistusse. Siin külas lõpeb 14-km pikkune laskumisrada Pistes des Cascades, mis saab alguse Flaine'i kõrgeimaist tõstukijaamast. Rada kulgeb loodusresrvuaaris, pakkudes imelisi vaateid mägedele ja koskedele, kõrguste vahe 1720 m! Sixti külast toob suusabuss tagasi Samoensi külla gondeltõstuki alla. Ilusa ilmaga soovitame kindlasti see imeline Piste des Cascades läbi sõita. Varu piisavalt aega, et jõuda tagasi kodukülla.

Grand Massif on igati atraktiivne suusapiirkond, Les Carroz on armas küla ning Flaine'is on suurepärased rajad. Sobib nii algajatele kui kogenud suusatajale. 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele
  1 2 3 4 5
 • Kiired liftid
  1 2 3 4 5
 • Küla (Les Carroz)
  1 2 3 4 5
 • Lumi
  1 2 3 4 5
 • Radade arv
  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • hästitoimiv tõstukitesüsteem
 • soodne hinnatase restoranides
 • ääretult lühike transfeer Genfist
 • soodsa hinnaga mäepiletid peredele
 • head lumeolud, off-piste võimalused
 • atraktsioonid: Funpark Oasis, Alpine Coaster
 • lastele algõppeks head sinised rajad
 • heal tasemel majutused otse tõstuki all
 • rahulik after-ski
Meie partnerid: