Suusareisid Reisikalender Alpe de Huez/Les 2 Alpes

1650 m- 3570 m/ 200 km radu Les 2 Alpes + 250 km Alpe d Huez

www.les2alpes.com
www.alpedhueznet.com

Les 2 Alpesi magnetiks on suur suusapiirkond, võimalus suusatada Alpe d'Huez'is ja ühendus off-piste harrastajate kõrgelt hinnatud oruga La Grave!
Kahe mäemassiivi ümber ehitatud keskus võlub oma kõrgete tippude, heade off-piste võimaluste ja suurepäraste lumeoludega. Üllatavalt aktiivne ööelu ja mõistlik hinnatase. 
Les 2 Alpes kuulub samuti Grande Galaxie suusapiirkonda nagu Alpe d’Huez. Tänu suurtele kõrgustele saab Les 2 Alpes'is suusatada ka suvel.  

 LES 2 ALPES’i JAGUNEB KAHEKS OSAKS: Pied Moutet on väiksem suusapiirkond, pakkudes paari punast ja sinist rada. Kõrgeim tipp on 2100 m, nõlvad on päikesele avatud, seega sobilik vaid hommikuseks sõiduks.
Idakeskus on suurem suusapiirkond, mille sõlmpunktiks on Toura gondlijaam 2600 m kõrgusel. Maiuspalaks on siin regioonis Diable mustad rajad, mis põhjapoolse nõlvana garanteerivad hea lume. Liustiku-radadest tasub esile tõsta 3300 pealt algavat punast Dome rada ja sinist pikka Jandri rada. Puhkepausi ajal tasub külastada jääkoopaid (jäävad paarisankru lõppjaamast paremale).
Kõrgeim tipp Mont de la Lauze 3570 m asub eemal, kuhu tuleb sõita esmalt ankurtõstukiga ja seejärel spetsiaalse traktortõstukiga, mille taga pika köie otsas sõidavad suusatajad/laudurid.  Sellest tipust pääseb ihaldatud La Grave’i orgu.
La Fee sektor väärib ka kindlasti tähelepanu. Sinna pääsemine on küll paras matkamine (eriti piinab see laudureid!), kuid rada on kauni panoraamiga ja rõõmustab matkajat kena piknikuplatsiga. La Fees tooltõstuki tipust hargnevad punased  ja sinised rajad. Kojuminekuks saab valida ka sinise raja ümber mäe. La Fee restoran 2200 m kõrgusel on Lai Fee raja äärde ära peidetud-  selline romantiline eraldatus ja kaunis panoraam on selle restorani tõstnud piirkonna meeliköitvamaiks söögikohaks. Stiilne Puhkuse team soovitab koju tulla La Fee kaudu, et vältida pikki ülerahvastatuid laugeid laskumisi. 

Lumelauapark pakub palju erinevaid atraktsioone. Les 2 Alpesi lumelaua parki Freestylelandi peetakse Prantsusmaa üheks parimaks! Ta asub 2800 m kõrgusel, tagades kvaliteetse lume.

LA GRAVE ORG (1450 m -3600 m) on off-piste sõitjate paradiis, kuhu ihkab minna iga tõeline freerider! Mont de la Lauze tipust algavad off-piste rajad, mis läbivad 3 liustikku ja suubuvad La Grave küla juurde. Siin on Euroopa suurim kõrguste vahe - 2150 m ja radade pikkus ca 15 km, oleneb valitud trajektoorist. Tagasi tippu saab gondeltõstukiga ja sealt saab Les 2 Alpesi poolele ilma traktortõstukit kasutamata.

 ALPE d'HUEZ ( 1125m-3330m)
Küla hellitusnimi on  Island in the sun ( saar päikeses), kuna seal paistab 300 päeva aastas päike.  ALPE d'HUEZ on suur piirkond, kus on kokku 250 km radu.  Seal asub ka maailma üks pikim laskumisnõlv: kokku 18 km, millest 16 km on vapustavate vaadetega musta rada. Alpe d Huez asub vaid 30 km kaugusel Les 2 Alpe'ist. Nendes kahes kuurortis on sarnane mäepileti süsteem: 6-päeva mäepilet sisaldab ühe tasuta päevapileti kõrvalkuurortis. Expressbuss Alpe d' Huezi väljub kahel päeval nädalas ja pilet maksab ca 7 eurot. Bussisõidu aeg ca 1 tund.
Alpe d'Huez valiti 2019 aasta Euroopa parimaks suusakuurordiks ja seda juba teist korda!
 Vaata TOP 10 Best Skiresort in Europe 

 

 

 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö
  1 2 3 4 5
 • Radade arv
  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • kõrge ja lumekindel piirkond
 • radasid on seinast seina (rohelistest kuni üliraskete off-piste nõlvadeni)
 • efektiivne ja mugav tõstukite süsteem
 • legendaarne La Grave org naabruses
 • heal tasemel lumelauapark
 • külla naasmine mööda musti nõlvu (õhtuks halvas korras)
 • siniste/roheliste radade tuntav ülekaal
Meie partnerid: